Jsem obyčejná maminka od dětí, kterou dlohodobě trápí plastová situace ve světě. Přemýšlela jsem, co bych mohla pro naši Zemi udělat, aby jí bylo lépe.

Vždyť je ONA to jediné skutečné dědictví, které tu svým dětem zanecháme. A pak mi kamarádka Jacey, se kterou jsem se poznala, když jsem žila v Austrálii, poslala e-mail s fotkami toho, co vyrábí: krásná ekomýdla a "bee’s wraps" = doslovný překlad "včelí obaly". A tak jsem se rozhodla, že to také zkusím. Mám dvě malé dcerky Karolínku a Amálku. Starší Karolínce balím od té doby každy den svačinu do školy do Zabalítka a denně se nám tak daří ušetřit jeden ubrousek a jeden igelitový sáček. Alespoň tak to dříve balívala má maminka, nic jiného tenkrát nebylo. Ale dobře si pamatuji, že igelitový šáček se doma pečlivě uschoval a do roztrhání se používal dál…

Ne jako dnes, kdy je na jedno použití a větišna jej bez myšlenek hodí do koše. Neříkám, úplně všichni, ale ruku na srdce, jak jste na tom VY? 😀 Již takto balíme svačinu téměř dva roky. Jsem na sebe pyšná 😀 Také se nám podařilo obdarovat Karolínčiny spolužačky a kamarádky, rodinu i okruh našich přátel. Pomalu se nám daří tuto myšlenku společně šířit dále. Se Zabalítky nás najdete několikrát do roka v Praze v Toulcově dvoře na jejich sezonních akcích, kde je možno Zabalítka zakoupit, nebo na mém FCBK, nebo i zde na stránkách, které tak pomalu vznikaly / velikánské omluvy všem, kdo máte rádi webovky/.

Nechtěla jsem tímto založit anonymní e-shop. Ráda komunikuji s lidmi. Možná pro někoho se může toto zdát takt trochu krokem zpět, chybí mi doby, kdy se obchodník zastavil se svým zákazníkem a kromě prodaného zboží si popřáli pěkný den a popovídali si o svých strastech i radostech. Každý se znal a dokonce se jeden o druhého i zajímal. Možná díky tomu nebylo třeba psychologů 😀. Toto mi v dnešní době v obřích supermarketech při online nákupech chybí. Takže, líbí-li se Vám naše myšlenka, nebo se chcete dozvědět o Zabalítkách více, neváhejte napsat, zavolat, ráda Vám vše objasním, Zabalítko vyrobím na míru a zašlu poštou, nebo osobně předám.

Krásné dny všem! Vaše Andrea.

 

Zpět