NášPŘÍBĚH

Dobrý den, ráda bych Vám představila, co tvoříme a proč to tvoříme. Jedná se o staro-novou formu obalů - "zabalítka" - z včelího vosku a bavlny. Jsou šetrná pro planetu, znovupoužitelná a je s nimi spousta zábavy. :)
Celá myšlenka je cílená pro lepší a šetrnější zacházení s naší planetou. Zredukovat plastové obaly.
Jsem obyčejná maminka od dětí, kterou dlohodobě trápí plastová situace ve světě. Přemýšlela jsem, co bych mohla pro naši Zemi udělat, aby jí bylo lépe. Mám dvě malé dcerky Karolínku a Amálku. Starší Karolínce balím od té doby každy den svačinu do školy do Zabalítka a denně se nám tak daří ušetřit jeden ubrousek či kousek plastové fólie - jak je kdo zvyklý balit dětem svačinu 😀 .
Neboť mě fascinuje čtyřčlenná rodinka na výšlapu vysoko v horách, kdy každý člen rodiny má svůj kus svačiny krásně zabalený v potravinové folii. Kolik z nich si tyto “igeliťáčky” zase pěkně odnese z kopce dolů a s rozvahou vyhodí do recyklovaného plastového odpadu? Taky jste si někoho takového všimli? Nebo mrtvý ježek narvaný v uřízlé PET lahvi uprostřed lesa. Nebo další a další videa o životě v moři s naším nekonečným plastovým odpadem… Z toho mě bolí u srdce, a tak jsem se rozhodla s tím něco za sebe a svou rodinu dělat.

Zabalítka jsou myšlena používat právě místo balící potravinové plastové folie, která končí většinou ve směsném odpadu. I v případě, kdy se plasty tzv. "recyklují", můžeme jenom doufat, že skutečně jsou dále přetvořeny v něco jiného. Ve většině případech končí zahrabané pod zemí, nebo vržené do oceánů.... Kde se pak bohužel stávají potravou a zároveň vražednou zbraní mořských živočichů, zejména velryb. Kdo je zvědavý, najde snadno odkazy na Youtube k videu o velrybě, která má vnitřnosti plné plastových pytlů, které jsou naplněny dalšími plastovými pytly... Nepěkná podívaná. Není to zdaleka ojedinělý případ. V našich lesích pro změnu, když vyrazíte na houby, je větší pravděpodobnost, že najdete více plastového odpadu, než hub. Je to spíše k pláči, že?

Použití ZABALÍTEK

Složení: atestovaná 100% bavlna / vypraná a vyžehlená na 175°C , aby se zničily bakterie/ včelí vosk, pryskyřice, jojobový olej.

SloženíÚDRŽBA a POUŽITÍ

Údržba následující:

Omývat vlažnou vodou s mýdlem, nebo jemným saponátem, nechat přirozeně oschnout. Nedávat do myčky, neprat v pračce, ne do sušičky. Vyhýbat horku - topení, horké potraviny.

Co do "zabalítek" zabalit?

Dá se do nich balit téměř cokoliv, kromě syrového masa, uzenin a těžkého žitného chleba, který naopak potřebuje do utěrky, aby vlhkost mohla odcházet ven - rada přímo od pana pekaře. :D Sýry jsou ideál, svačiny, běžné pečivo, pšenično-žitný chléb, bylinky, zelenina, ovoce, přikryjete jimi misku, talíř, skleničku. Viz. fotografie.

Zabalítka vydrží rok někdy i rok a půl, dají se během používání obnovit malou vrstvičkou vosku. Po roce rozstříháte a dáte do kompostu. 🌱 Ale i bez obnovy doporučená doba životnosti je jeden rok. Samozřejmě vše záleží na tom, jak s nimi zacházíte. Zabalítka se skutečně z části chovají jako plastový sáček či fólie, jen s tím zásadním rozdílem, že jsou plně rozložitelná. Vskutku báječná ekologická záležitost pro každodenní svačiny dětem i dospělým /vel.25cm,pro větší hladovce 30cm/ Denně tak ušetříte jeden sáček, či kus potravinové plastové fólie, nebo jeden papírový ubrousek. Planeta tento váš laskavý počin jednoznačně ocení 😉🙏🌎🌱🌲🌳🌴🌊🐿🐋🍀❤️

Naše OHLASY

11. dubna 2019 - Zabalítka jsou super. Používám je já a všichni v mé rodině. Snadné použití a všestranné využití. 100%-ně doporučuji 👍👌👏

Zuzka

2. února 2019 - Děkuji, mám a používám, jsou super:) Můžete si je take u nás v salonku vyzkoušet a zakoupit 🙂

Petra

8. prosince 1017 - První zabalená sváča. Je to super, tohle jsem dlouho potřebovala 🙂 Díky

Katka28. února 2018 - Moc děkuju za Zabalítka! Mám tři a všechny je střídavě používám. Lehce se zabalí, drží tvar, jsou nepropustná, dají se dát jen tak do kabelky a to i bez dalšího obalu (nepotřebujete je balit ještě do igelitového sáčku). Bála jsem se údržby a hygieny, ale opravdu stačí jen vlažná jarová voda a místo, kde zabalítka usušíte. Zajímám se o ekologii a možnosti bezodpadové domácnosti…zabalítka jsou pro mě velkou pomocí a inspirací, jak nekupovat stále dokola svačinové ubrousky a igelitové sáčky 🙂!

Karolína

15.srpna 2018 - Musím nadšeně pustit dál, že používám ZABALÍTKA 🙂 .Je to výborná vychytávka místo igelitové fólie. Koupila jsem od kamarádky Zabalítka Českých Včelek a opravdu jsem nadšená. Už se těším na balení svačinek do školy. Udržuji tak čerstvost chleba, bylinek,sýrů, ovoce, zeleniny a ... Jsou znovupoužitelná !!!

Jana

9. ledna 2019 - Nadělila jsem si tři zabalítka k Vánocům a jsem z nich nadšená, vadí mi jedině, že jich nemám víc 🙂 Zakrytá vánočka nebo štrůdl na stole teď vypadají vyloženě dekorativně, těsto na chleba pod nimi krásně kyne…

Tareza
23. listopadu 2018 - Zabalítka českych včelek - květákový nákyp a jde do lednice. A nemusim se bát,že by načichlo ostatní s květákovy'ým aroma. Zabalítka řeší i tento problém.Prostě geniální.A nepotřebuji zaplavovat zemi dalším igelitem,či folií.😉

Renča

25. listopadu 2018 - Rychle a efektivně vše zabaleno 🙂. Děkuji

Markéta

25. prosince 2017 - Taky jsem si jedno zabalítko koupila na zkoužku a musím říct, že jsem spokojená, myslím, že budu pokukovat po dalších...výborný nápad, díky😉

Jana